דמיון מודרך

דמיון מודרך הינה טכניקה פשוטה ונוחה להרגעות, אשר יכולה לסייע לך במהירות ובקלות להתמודד עם הלחץ והחרדה שחווה גופך. מדובר בחוויה שקרובה מאד למצב שבו אנו חולמים בהקיץ, ועם קצת אימון טכניקה זו יכולה לסייע לך רבות להתגבר על חרדה חברתית . להלן המדריך הקצר לכל מי שרוצה להתנסות בדמיון מודרך.

השלבים בדמיון מודרך

1. שב או שכב בתנוחה הנוחה לך ביותר, אשר בה תוכל להרגיש בנוח למשך התרגיל (10-15 דקות). אם אתה נוטה להירדם במצב של שכיבה מומלץ לשבת בישיבה מזרחית או פשוט להתמקם על כיסא נוח.

דמיון מודרך

2. עצום את עינייך, והחל לנשום נשימות גבוהות שמגיעות מהסרעפת. התמקד בנשימות. הנח את ידך על אזור הבטן-אתה אמור להרגיש את הבטן עולה ויורדת.

3. קח את הזמן שלך. ברגע שאתה מגיע למצב מלא של הרגעות דמיין את עצמך במרכז של הסביבה הכי רגועה ושלווה שתוכל לדמיין. חלק מהאנשים ידמיינו ריחוף במים הצלולים של אי בודד, כאשר לא נמצא אף אדם בסביבה-רק אתה,השמש והחול הזהוב והבוהק. אחרים ידמיינו ישיבה מול מדורה באזור מרוחק במדבר, ביחד עם כוס של קפה חם ומהביל וקולות חיות בר ברקע. הכל תלוי בך ובדמיונך.

4. כאשר אתה מדמיין את הסצנה נסה להפעיל את כל החושים. כיצד המקום נראה בדיוק? מה אתה מרגיש בכפות רגלייך? אילו ריחות של פרחים או מאכלים אתה מריח? האם אתה שומע את קול ציוץ הציפורים? הפעל את דמיונך כך שתוכל אפילו לטעום מהפרי הדמיוני שאתה רואה מול עיניך.

5. הישאר בסיטואציה ככל שתרצה. תהנה מהמקום הסובב אותך ואפשר לעצמך להיות הרחק מהדברים שמטרידים אותך ביומיום. כאשר אתה מוכן לחזור למציאות ספור באיטיות לאחור מ-10 ל-0 ואמור לעצמך כי ברגע שתקום אתה תהיה רגוע יותר, עם פחות חרדה ויותר קבלה של עצמך.

טיפים לדמיון מודרך

1. מומלץ לשים מוסיקה המתאימה להרגעות, על מנת להשלים את הדמיון המודרך. בצורה זו תצליח להכנס בצורה טובה יותר לסיטואציה ובנוסף המוסיקה תבודד את הצלילים מחוץ לחדרך.

2. במידה ותרצה, כדאי גם לשים שעון מעורר למקרה שבו תירדם או תאבד את האחיזה בזמן. בצורה זו תהיה רגוע יותר בידיעה שתצליח לעמוד בלוח הזמנים המתוכנן שלך.

3. ככל שתתאמן יותר, כך תוכל להשתמש בדמיון מודרך בצורה מהירה יותר ועמוקה יותר. תוכל גם להקליט את עצמך מדבר ולהשמיע זאת כל פעם ברקע.

4. והכי חשוב-למצוא מקום עם פרטיות, עדיף חדר נעול, על מנת למנוע ככל האפשר הסחות דעת.