פורום חרדה חברתית

פורומים בארץ

פורום הייד פארק אחד הפורומים הותיקים והראשונים (פעיל החל מ-2001) בארץ בנושא חרדה חברתית. כעת נראה כי הפורום כבר כמעט אינו פעיל מלבד הודעות שעולות בערך אחת לחודש, אבל בהחלט אפשר למצוא מענה לשאלות רבות בארכיון העצום של הפורום.

פורום תפוז הפורום למעשה החליף את הפורום בהייד פארק. נכון לכתיבת שורות אלו הפורום בהחלט מתעדכן ופעיל – כרגע עושה רושם שמדובר בין הפורומים הבודדים בארץ בנושא שלא מנוהל על ידי פסיכולוג או איש מקצוע עם כוונות מסחריות.

פורום beok פורום מקצועי שמנוהל ע”י ד”ר דניאל לומברוזו. כאן המקום לשאלות יותר ענייניות ופחות “סתם” שיתופים. שוב, יש את היתרונות והחסרונות לפורום מקצועי בהנהלת פסיכולוג. יש רק לקחת בחשבון שמדובר בפורום מסחרי ופרסומי, אבל מעבר לכך – נראה שיש בהחלט מענה יחסית מהיר לשאלות שעולות.

פורום zap doctors פורום שכבר לא פעיל ונסגר (הפורום הפעיל יושב בקהילת הפסיכיאטריה באתר). זהו גם פורום מקצועי שנוהל בעבר ע”י ד”ר יוליאן יאנקו עד שנסגר.

פורומים בחו”ל

בחו”ל לא חסרים פורומים וקבוצות מקצועיות לטיפול וייעוץ בנושא חברתית. ריכזנו לפניכם את מספר הפורומים המרכזיים בנושא.

Social Anxiety Support הפורום החל בתור קבוצה עצמאית לסובלים מחרדה חברתית לתקשר אחד עם השני ועד כה הפורום מאד פעיל עם חלוקה לתת קטגוריות כמו positive thinking, goal settings ועוד.

Social Phobia World Forum אחד הפורומים הראשונים והפעילים ביותר בעולם בנושא – למעלה מ-10,000 חברים רשומים.

Social Anxiety Institute Forum - הפורום הוקם ע”י תומס ריצ’ארדס ומציע סוגי טיפול שונים לחרדה חברתית, כולל תוכנית הדגל שלו Overcoming Social Anxiety: Step by Step